Reklam
DOLAR: 3.92 TL
EURO: 4.84 TL

Orhan Pamukun yeni kitabı

4 yıl önce
55 kez görüntülendi

Orhan Pamukun yeni kitabı
Reklam

Nobel’li Pamuk’un yeni kitabı ‘Ben Bir Ağacım’, pazartesi günü raflarda… Kitabın ilginç yanıysa okurun, bu kitapla gelecek yıl yayımlanacak romanının kahramanıyla tanışacak olması…

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un romanlarından seçmeler yaptığı yeni kitabı “Ben Bir Ağacım”, Yapı Kredi Yayınları’ndan pazartesi günü raflarda olacak. Kitabın en ilginç yönü ise okuyucuyu gelecek yıl yayınlanacak yeni romanı “Kafamda Bir Tuhaflık”ın kahramanıyla tanıştıracak olması.

Pamuk, “Bu kitapta, şimdiye kadar yazdığım sayfalardan, en kolay anlaşılabilir ve en güçlü olanları seçmeye çalıştım” dediği seçmelere eklemeler ve değişiklikler yapıp, başlıklar eklemiş. Pamuk bu seçmeler için “İşte bunlar, benim neredeyse kırk yılı bulan yazarlık hayatımın (bana göre) her biri tek başına okunabilecek en güzel sayfalarıdır” diyor. Seçmelerde Osmanlı zamanının bir celladını ve bir padişahın kıskançlığını anlatılıyor; bir ağaç ve bir resim konuşuyor. Ayrıca Pamuk’un çocukluk, gençlik ve okul hatıraları da yer alıyor.

“Ben Bir Ağacım”daki en büyük sürpriz ise gelecek yıl yayımlanacak yeni romanı “Kafamda Bir Tuhaflık”ın kahramanı Mevlut Karataş’la tanışma fırsatı vermesi. Pamuk New Republic’e verdiği söyleşide “Roman, 1950’lerin sonunda başlıyor ve özellikle ’60’larda Türkiye’nin en fakir bölgelerinden İstanbul’a yapılan göçe odaklanıyor” demişti.

Pamuk, tanıtım bülteninde kitabın kalbinde iki konu olduğunu vurguluyor: “Tarihin esrarlı yüzü ve çocukluk ve öğrencilik yıllarının hatıraları. Her seferinde de iki konunun kafamda iç içe geçtiğini hissettim. Yani: Tarihin çocuksu yanı ile çocukluğun tarihsel yanı.”

Kitabın kapağındaki çizim ise Pamuk tarafından “Ben Bir Ağacım” için özel olarak yapıldı.

Kitap hakkında detaylı bilgi almak için bu linki tıklayabilirsiniz

KİTABIN KÜNYESİ

Kitabın adı: Ben Bir Ağacım

Yazar: Orhan Pamuk

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Konu: Edebiyat (Roman – Öykü) Yerli/ Öykü ve Anlatı

Kodu: 9789750826108

Sayfa Sayısı: 128

Basım Tarihi: Ağustos 2013

Dili: Türkçe

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık