Reklam
DOLAR: 3.92 TL
EURO: 4.84 TL

Kadınların korkulu rüyasına son!

4 yıl önce
72 kez görüntülendi

Kadınların korkulu rüyasına son!
Reklam

Bayanların korkulu rüyası rahim aldırma operasyonlarına, tıp alanında teknolojinin kullanılmaya başlanmasıyla artık son veriliyor.

Kanama düzensizliği şikayeti ile gelen hastalarda, Rahim içerisinde kanama ve kalınlaşma tespit ettiklerini, bu durumda Rahim alma operasyonu yapıldığını, fakat Teknolojinin Tıp alanında kullanılmaya başlanması ile Histeroskopi aleti ve üzerindeki kamera ile Histeroskopik Endometrial Ablazyon tedavisini tercih ettiklerini söyleyen Kadın Doğum Uzmanı Operatör Doktor Onur Umut Yücel, bu Teknik ile artık Kadınların korkulu rüyası rahim aldırma problemlerini ortadan kaldırdıklarını ifade etti.

Doktor Yücel, söz konusu operasyon hakkında şunları söyledi, “bu ameliyat da, kamera ile rahim içerisine girip rahimdeki kalınlaşma olan bölgeyi kameranın yardımcı aletiyle o bölgeyi harap ediyoruz. Hastamıza rahim alma operasyonu önerdiğimizde kabul etmiyor ve rahim aldırmak istemiyor. Alternatif tedavi yöntemi olarak Histeroskopik Endometrial Ablazyon yöntemini uyguluyoruz. Bu tedavide hasta daha az ağrı çekiyor. Aynı günde taburcu edebiliyoruz. Rahmi yerinde durduğu için hasta kendine daha bir güven duyuyor”

Hastane Yöneticisi ve Başhekim Operatör Doktor Atıl Birol ise, “ genç meslektaşımın bu ameliyatı yapmasında elimden gelen hiçbir şeyi esirgemedim. Sonucunda çok başarılı bir ameliyat gerçekleşmiştir. Bize düşen yönetici olarak, genç meslektaşlarımızın gereksinimleri olan yeni ameliyatları yeni tıbbi tedavileri denemelerinde, onları kolaylaştırıcı tedarik sağlayıcı olmak görevimizdir” dedi.

Reklam

Kadınların korkulu rüyasına son! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık